Bitcoin zaczyna dziękczynienie tracąc 1000 dolarów w trzy godziny.

Po dużym byczym trendzie, który zapoczątkował debaty na temat możliwego nowego ATH, Bitcoin poprawił i stracił 1000 dolarów w ciągu zaledwie trzech godzin.

Więc kupiłeś trochę Bitcoin w tym tygodniu? A może dużą czerwoną świecę z okazji Święta Dziękczynienia?

Po pokazaniu najszybszego wzrostu w roku, Bitcoin w końcu poprawił, tracąc ponad 1000 dolarów w ciągu około 3 godzin.
O 0:00 UTC, Bitcoin handlował za 18869 dolarów na Coinbase. Cena stanowiła powiew świeżego powietrza dla handlowców i entuzjastów Bitcoinu, którzy oczekiwali nowego ATH, ale byli zaskoczeni korektą w dół po południu 25 listopada.

Bitcoin rozpoczął ostrą korektę, tracąc około 12% swojej wartości w ciągu 48 godzin tuż po trafieniu dokładnie 19500 dolarów w Coinbase.

Bitcoin nadal szanuje Bullish Trend.
Chociaż azjatyckie niedźwiedzie wydają się być pod kontrolą, to prawda jest taka, że wykresy pokazują wiele wskaźników, które zapewniają pewien spokój ducha. Bitcoin odbił się od linii EMA 20, wskazując, że trend byczy nadal będzie się utrzymywał.

RSI wydaje się wracać do normy. Wprawdzie nadal jest wysoki i wynosi 61,14, ale spadek z 83,88 zaledwie kilka godzin przed krachem może być powiewem świeżego powietrza dla handlowców, którzy byli zdenerwowani masową wyprzedażą.

Kolejne godziny będą miały decydujące znaczenie dla tego, czy Bitcoin w końcu opuści swój byczy kanał i powróci na ziemię, czy też spadek jest tylko krótką przerwą przed kontynuacją byczego trendu, który trwa od około połowy października 2020.

Jeśli chodzi o skalpery, sprawy wyglądają stosunkowo stabilnie po krwawej kąpieli. Bitcoin utrzymuje się na stałym poziomie ponad 17.700 dolarów, a rynki azjatyckie odnotowały duże wolumeny handlowe przy jednoczesnym zachowaniu parametrów trendu w bardziej wydłużonych ramach czasowych.

RSI wykazał drastyczną zmienność na zbyt niskim poziomie, niespotykaną od prawie dwóch miesięcy. Stochastyczne RSI wykazało również podobny spadek do bardzo niskich poziomów, co można uznać za sygnał kupna dla osób działających w nieco dłuższych przedziałach czasowych.

Jednakże, Bitcoin może nadal spadać w niedźwiedzim scenariuszu i przetestować pierwsze wsparcie na około 17300 dolarów. Od tego momentu, następne przystanki byłyby na 16063 dolarów i 15005 dolarów przed powrotem do byczej strefy kanału, który odbył się od marca 2020 roku.

Większość Altcoinów cierpi również na ból.
Rzeczy też nie wyglądają dobrze dla reszty altówek. Według danych Coinmarketcap co najmniej 95% ze 100 najlepszych żetonów – pomijając stabilne monety – odnotowało straty w ciągu ostatnich 24 godzin, jednak wiele żetonów wciąż jest w górę od zeszłego tygodnia.

W czasie pisania tego artykułu, Ether (ETH) stracił 9,5%, XRP rozbił się o 12%, Bitcoin Cash (BCH) spadł o 13,69% a Cardano (ADA) o 14,5%. Najgorętsze DeFi znajdują się również w czerwonej strefie: Chainlink (LINK) odnotował straty w wysokości 16,42%, Uniswap (UNI) -14,16%, AAVE -12,38% i Yearn.finance (YFI) -10,11%. Ouch!

Ale nawet jeśli korekta się utrzyma, to i tak jest spore pole do manewru, zanim zaczniemy mówić o nowym niedźwiedzim rynku.

Jakkolwiek, wszystko może się zdarzyć w krypto-wersie.