Japoński komisarz FSA chce, aby kraj ten skupił się na CBDC, a nie na deregulacji Bitcoinów.

Ryozo Himino, nowy japoński starszy regulator finansowy, wypowiedział się przeciwko deregulacji Bitcoin Code w tym kraju. Zamiast deregulacji walut kryptograficznych, regulator chce, aby kraj ten skupił większą uwagę na rozwoju planowanej cyfrowej waluty banku centralnego (CBDC). Z cyfrową walutą banku centralnego, kraj może wspierać transakcje bezgotówkowe w warunkach obecnej pandemii.

CBDC, a nie deregulacja Bitcoinów

Himino jest nowym komisarzem w Japońskiej Agencji Usług Finansowych. W środę regulator ujawnił Reuterowi w wywiadzie, że deregulacja Bitcoin może być kolejnym nowym podejściem w promowaniu handlu kryptograficznego w kraju. Podkreślił, że deregulacja Bitcoinów zwiększy tylko handel spekulacyjny.

Niekoniecznie będzie ona sprzyjać innowacjom technicznym, według Himino, który dodał, że „nie myśli o podjęciu specjalnych kroków w celu promowania walut kryptograficznych“. Przestrzegając przed deregulacją Bitcoinów, Himino chwalił działania banku centralnego w zakresie rozwoju krajowej waluty cyfrowej, ponieważ obecna pandemia koronaawirusów zwiększa zapotrzebowanie na społeczeństwo bezgotówkowe.

Chronić PoS za pomocą starannie napisanej polityki podatkowej, amerykańscy ustawodawcy nalegają na IRS
Anonimowy zakaz deponowania portfeli: przedsmak grudnia?
Kazachski podatek od kryptoflory ustalony na 15% od górników kryptoflory
Anonimowe depozyty portfeli zakazane w całej Rosji

Japoński komisarz FSA chce, aby kraj ten skupił się na CBDC, a nie na deregulacji Bitcoinu 1Japoński komisarz FSA chce, aby kraj ten skupił się na CBDC, a nie na deregulacji Bitcoinu 2

Japonia CBDC
Komisarz zachęcał bank centralny do ciągłego prowadzenia większej liczby działań na rzecz rozwoju japońskiej CBDC. Himino przyznał jednak, że z emisją cyfrowej waluty banku mogą wiązać się pewne wyzwania. Stwierdził zatem, że Japonia powinna również rozważyć sposoby sprostania tym wyzwaniom, jeżeli CBDC musi zostać wyemitowana.

Himino skomentował to:

Nie powinniśmy martwić się różnymi wyzwaniami, nie próbując nawet opracować planu (emisji CBDC). […] Ostatecznie Japonia musi naprawdę poważnie zastanowić się nad tym, czy nie wydać CBDC, ponieważ istnieją ku temu zalety i wady. To, co może teraz zrobić, to być gotowym na to, by gdy Japonia podejmie decyzję o wydaniu CBDC, mogła to zrobić od razu.

Japonia jest jednym z krajów azjatyckich ścigających się w kierunku rozwoju krajowej waluty cyfrowej. Niedawno Bank Japonii mianował głównego ekonomistę, który będzie kierował departamentem badawczym CBDC.